WENTYLACJA I REKUPERACJA W KRAKOWIE

SZYBKI KONTAKT:
Phone ZEM Kraków 12 617 81 48
Mail ZEM Kraków biuro@zemkrakow.pl

Doskonała instalacja rekuperacji w Krakowie

Rekuperację można nazwać wyższym poziomem ewolucyjnym wentylacji. W czym jest ona lepsza od swojej poprzedniczki? Przede wszystkim, jest rodzajem wentylacji mechanicznej – opartej na rekuperatorze, który wprawia powietrze w ruch – dzięki czemu pozwala na odzyskiwanie ciepła z pomieszczeń. Dodatkowo pozwala na niewychładzanie pomieszczeń i usuwanie z powietrza zbędnej wilgoci. Rekuperacja pomaga wymienić zawilgocone powietrze na to świeże, nie tracąc przy tym ciepła.

 

Rekuperacja w Krakowie – działanie

Przede wszystkim w domu musi być zainstalowany rekuperator, który będzie centrum dowodzenia. Urządzenie to zasysa jednocześnie powietrze „brudne” z wnętrza domu i „czyste” z dworu, by następnie skumulować ciepło powietrza z mieszkania i ogrzać nim to przychodzące z zewnątrz. Ciągi powietrza nie łączą się ze sobą, a rekuperatory dodatkowo oczyszczają powietrze z alergenów i zanieczyszczeń, więc do domu dostaje się już ogrzane i oczyszczone.

 

Zadbaj o jakość powietrza w swoim domu w Krakowie z rekuperatorem

Rekuperacja ma wiele zalet, ale przede wszystkim pozwala na znaczne oszczędności, jeśli chodzi o ogrzewanie mieszkania. Jej ogromnym atutem jest także filtracja powietrza wpadającego do domu, co pozwala na ograniczenie przedostawania się do wnętrza mieszkania alergenów, zanieczyszczeń czy nadmiernej ilości wilgoci.

W domach, w których instalujemy ten system, nie ma konieczności otwierania okien, gdyż powietrze pozostaje czyste i odpowiednio suche. Będzie to szczególnie istotne, dla osób mieszkających w pobliżu dużej drogi, sąsiada palącego śmierdzącymi materiałami czy alergików. Dodatkowo wiosną i latem do domu nie będą się dostawały owady, pranie będzie szybciej schło, ściany będą zabezpieczone przed powstawaniem grzyba, a kurzu będzie mniej.

Kiedy najlepiej pomyśleć o montażu rekuperacji w Krakowie?

Najlepiej montaż warto zaplanować podczas budowania domu, choć najlepiej uwzględnić ją już podczas projektowania domu. Można oczywiście zainstalować ją w wybudowanym już domu, jednak będzie się to wiązało z dostosowaniem i modyfikacją warunków mieszkalnych do rekuperatora. Na etapie budowania domu montaż rekuperatora, nie wymaga budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, gdyż będą one zbędne. Nasza firma ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w montażu tego typu wentylacji, dlatego pomożemy w instalacji rekuperatora nawet w trudnych warunkach. Nasza firma indywidualnie i kompleksowo podchodzi do potrzeb Klientów, dlatego poza montażem rekuperacji zajmuje się świadczeniem różnego rodzaju usług m.in. instalacjami przemysłowymi i utrzymaniem ruchu w Krakowie

Zmniejsz rachunki za ogrzewanie z rekuperatorem w Krakowie

Dobrze zamontowane rekuperatory mogą pomóc w ograniczeniu kosztów za ogrzewanie, nawet o 50%.  Przede wszystkim taki system wentylacyjny pomaga zachować ciepło w budynku w szczególności w okresie jesienno-zimowym. W Polsce panuje taki klimat, że okres grzewczy trwa przez ¾ roku. Zamontowany rekuperator w własnym domu nie wymaga regularnego wietrzenia pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym. To powoduje, że ciepło nie ucieka z pomieszczenia. Nasze usługi montaży rekuperatora zapewni skuteczną wentylację przy zachowaniu ciepła w Twoim domu!

up icon - ZEM Kraków